Εξαφανίστηκαν μια γιατρός και ο δημοσιογράφος σύζυγός της μετά το σκάνδαλο με τα αντικαρκινικά φάρμακα
Θρίλερ στο Λαϊκό Νοσοκομείο
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![laiko-nosokomeio.jpg laiko-nosokomeio.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/05/13/laiko-nosokomeio.jpg)
Μια απίστευτη υπόθεση εξαφάνισης έχει ανακύψει τις τελευταίες ημέρες. Σύμφωνα με ρεπορτάζ της εφημερίδας Νέα Σελίδα, μια γιατρός του Λαϊκού Νοσοκομείου και ο σύζυγός της ο οποίος είναι δημοσιογράφος στο επάγγελμα έχουν να δώσουν σημεία ζωής από την Τετάρτη 9 Μαΐου, οπότε και είχαν γίνει συλλήψεις μελών του κυκλώματος με τα αντικαρκινικά φάρμακα.
Όπως αναφέρεται στο ρεπορτάζ, το νήμα της μυστηριώδους εξαφάνισης ξεκινά μία ημέρα πριν από την αναφορά που έκανε η ογκολόγος γιατρός Ελ.Γκ. του ίδιου νοσοκομείου, με την οποία αποκαλύπτει ότι εντόπισε 44 ακόμη πλαστές συνταγές ασθενών. Η συγκεκριμένη γιατρός, η οποία είναι και καθηγήτρια στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, απευθυνόμενη στον διοικητή του νοσοκομείου δηλώνει σοκαρισμένη από την αποκάλυψή της και τον καλεί να διαβιβάσει τα στοιχεία το ταχύτερο δυνατόν στον αρμόδιο εισαγγελέα. Προσθέτει δε ότι επιφυλάσσεται να ολοκληρώσει το συντομότερο την έρευνα για την πρωτοφανή αυτή υπόθεση, που, όπως δηλώνει, την έχει συγκλονίσει.
Πρόκειται για τη νεαρή γιατρό που συνεπικουρούσε την ογκολόγο Ελ. Γκ. Η κοπέλα, όπως αναφέρει η εφημερίδα, εμφανίστηκε κανονικά στην υπηρεσία της στο Λαϊκό Νοσοκομείο την Παρασκευή 4 Μαΐου, τη Δευτέρα 7 Μαΐου και, τελευταία φορά, την Τρίτη 8 Μαΐου. Ωστόσο, την επομένη, Τετάρτη 9 Μαΐου δεν εμφανίστηκε. Έτσι, ο διοικητής ενημερώνει τη μητέρα της κοπέλας η οποία με τη σειρά της του αναφέρει πως έχει ήδη δηλώσει στο Α.Τ. Παγκρατίου την εξαφάνιση της κόρης της, αλλά και του συζύγου της.
Τότε , ο διοικητής ενημερώνει εγγράφω τις αρμόδιες αρχές στις οποίες αναφέρει την τηλεφωνική του επικοινωνία με τη μητέρα της εξαφανισμένης γιατρού, αλλά και πως εκείνη συνεπικουρούσε τη συγκεκριμένη ογκολόγο, που έκανε την αναφορά για τις πλαστές αποδείξεις, όσο και άλλους δύο γιατρούς, ο ένας εκ των οποίων είναι επίσης ογκολόγος.
Σημειωτέον, ότι στο ρεπορτάζ αναφέρεται πως η μητέρα της γιατρού, παρέδωσε στον διοικητή του νοσοκομείου και την τσάντα της κόρης της, μέσα στην οποία υπάρχουν -εκτός από τα προσωπικά της αντικείμενα- σφραγίδες της ίδιας, των γιατρών Μ.Κ. και Α.Τ., καθώς και τα βιβλιάρια δύο ασθενών.
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
«Ένα αναξιοποίητο πολιτιστικό κεφάλαιο, γίνεται μοχλός ανάπτυξης για τον τόπο»
«Κάθε χρόνος που περνάει βαραίνει περισσότερο την ψυχή μου» αναφέρει μεταξύ άλλων
Έφυγε από τη ζωή ένας από τους ανθρώπους του ιστορικού περιοδικού κόμικς Βαβέλ
Eίχε προηγηθεί επεισόδιο και ήταν υπό καθεστώς φύλαξης
Τα αμνοερίφια που μετέδωσαν τη νόσο ήρθαν από Ρουμανία
Από το 2017 είχαν ξεκινήσει τα προβλήματα
Εκδόθηκε Silver Alert - Πότε χάθηκαν τα ίχνη του
«Η αγορά εργασίας επηρεάζει και την άνοδο των Βάσεων»
Ποιες άλλες περιοχές απειλούνται
Πού θα φτάσει ο υδράργυρος τις επόμενες ημέρες - Η πρόγνωση Τσατραφύλλια
Μετ' εμποδίων η κίνηση των οχημάτων
Τι αποκάλυψε η αστυνομική έρευνα στα Διαβατά Θεσσαλονίκης
Πώς συνέβη το σοβαρό ατύχημα
Διακεκριμένο μέλος της ελληνικής ναυτιλιακής κοινότητας και διευθυντής της Seacrest Shipping
Το «μαργαριτάρι» των Κυκλάδων που αγαπούν όλοι οι φίλοι των watersports
Οι δύο γυναίκες θα παντρεύονταν σε 2 μήνες στην Πάρο - Πότε θα γίνει η κηδεία
Ο συμβολισμός για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από τον Ιούλιο του 1974 και οι καλεσμένοι
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.