- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
Πέθανε χτυπημένη από τον καρκίνο η 22χρονη Απλή φοιτήτρια του Twitter
Σε στενό οικογενειακό κύκλο η κηδεία
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![apli-foititria.jpg apli-foititria.jpg](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2018/02/28/apli-foititria.jpg)
«Σήμερα το πρωί σε ηλικία 22 ετών έφυγε η Ελισάβετ Αντωνιάδη υστέρα από μάχη με τον καρκίνο. Η κηδεία θα γίνει σε στενό οικογενειακό κύκλο 1/3 στο Λαγονήσι. Η Βετούλα μας ήταν μοναχοπαίδι. Σαν ξάδερφός, όφειλα να ενημερώσω μιας και τα μηνύματα αγάπης ήταν αμέτρητα. Να είστε όλοι καλά».
![apli-foititria880.jpg apli-foititria880.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/apli-foititria880.jpg)
Με αυτή την ανάρτηση στον λογαριασμό της στο Twitter, η οικογένεια της Απλής φοιτήτριας (@foititria) στο Twitter ενημέρωσε τους followers της που της εύχονταν περαστικά πως ο λογαριασμός θα σιγήσει για πάντα. Στις 27 Φλεβάρη η Ελισάβετ Αντωνιάδη δεν κατάφερε να κερδίσει τη μάχη με τον καρκίνο, ο οποίος όπως η ίδια είχε ενημερώσει μία ημέρα νωρίτερα (26 Φεβρουαρίου) είχε κάνει μετάσταση στα οστά. Η κατάστασή της είχε κριθεί μη αναστρέψιμη και οι γιατροί την άφησαν να επιστρέψει σπίτι.
«Παιδιά, η κατάστασή μου προχώρησε αρκετά και έχει γίνει μετάσταση στα οστά. Ο λογαριασμός μου πλέον δεν ξέρω αν θα ξανακινηθεί. Μεταφέρθηκα πίσω στο σπίτι μου με την οικογένειά μου. Σας ευχαριστώ όλους όσους ήσασταν κοντά μου. Εις το επανιδείν» έγραψε η Ελισάβετ Αντωνιάδη στις 26Φεβρουαρίου, με τα μηνύματα συμπαράστασης και αγάπης να κατακλύζουν το προφίλ της. Η τελευταία της ανάρτηση, η φράση: «Τι να πω ειλικρινά. Δε περίμενα τέτοια ανταπόκριση. Ειλικρινά μακάρι να μπορούσα να σας γνωρίσω όλους!!».
![apli-foititria880-1.jpg apli-foititria880-1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/apli-foititria880-1.jpg)
![apli-foititria880-2jpg.jpg apli-foititria880-2jpg.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/apli-foititria880-2jpg.jpg)
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα 112 στους κατοίκους των γύρω περιοχών
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.