Φαήλος Κρανιδιώτης: «Θα το ξανάκανα, το διασκέδασα και λίγο» (video)
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
![Κρανιδιώτης: Δεν παίρνω τίποτα πίσω Κρανιδιώτης: Δεν παίρνω τίποτα πίσω](/images/1074x600/3/jpg/files/YouTube/arM2MKcbF00.jpg)
Ο Φαήλος Κρανιδιώτης ήταν καλεσμένος στην εκπομπή του Γρηγόρη Αρναούτογλου στον Ant1 και όπως ήταν αναμενόμενο ρωτήθηκε για το σχόλιο που έκανε για τον σύντροφο του Μηνά Χατζησάββα, Κώστα Φαλελάκη. Ο Κρανιδιώτης επέμεινε ότι δεν παίρνει πίσω το σχόλιο του περί «αξύριστης χήρας» και τόνισε ότι «το διασκέδασε και λίγο» με τις αντιδράσεις.
Μεταξύ άλλων είπε «Εγώ έκρινα μια δημόσια συμπεριφορά, που ήταν ότι ένας άνθρωπος επί 69 χρόνια έχει επιλέξει να είναι γνωστός μόνο για το ταλέντο του και να μην προβάλλει ποτέ, να μην έχει κάνει μισή δήλωση και ξαφνικά ακούω όλο αυτό το πράγμα. Αυτό έκρινα εγώ. Με μαύρο χιούμορ θα μου πεις; Αλλά στην Ελλάδα είμαστε. Δεν ασχολήθηκα ούτε με την σεξουαλική επιλογή οποιουδήποτε που είναι δικαίωμα του. Κι εγώ έχω στο περιβάλλον μου και φίλους και πελάτες που έχουν αυτόν τον σεξουαλικό προσανατολισμό και δεν με ενδιαφέρει. Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι η αντζέντα που υπάρχει πίσω από αυτό όταν προβάλλεται με αυτό τον τρόπο, από αυτούς που διαχειρίστηκαν. Το τρένο του συμφώνου συμβίωσης έχει από πίσω ένα βαγόνι που είναι η υιοθεσία. Εκεί υπάρχουν κάποια θέματα».
Επίσης δήλωσε ότι εκφράζει μια πλειοψηφία που είναι σιωπηλή και δεν μιλάει γιατί φοβάται τις αντιδράσεις, τις βρισιές και τις απειλές ενώ πρότεινε να γίνει δημοψήφισμα για το θέμα και ισχυρίστηκε ότι αυτό που κρύβεται πίσω από το σύμφωνο συμβίωσης είναι η υιοθεσία, τονίζοντας ότι υιοθεσία από γκέι ζευγάρια παραβιάζει τα δικαιώματα του παιδιού...
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Πήρε το όνομα Spetsi και είναι καλά στην υγεία του
Φίλοι και συγγενείς τίμησαν την μνήμη της
Οι κάτοικοι κλήθηκαν να παραμείνουν σε ετοιμότητα
Οι όροι που επέβαλε το δικαστήριο για να μην μπει στη φυλακή
Νωρίτερα εστάλη μήνυμα στους κατοίκους από το 112
Έχει ήδη δρομολογήσει μια σειρά ενέργειες με σκοπό την απρόσκοπτη και με διαφάνεια αδειοδότηση και λειτουργία των καταστημάτων
Τι είπε στενή φίλη της για τις κρίσιμες ώρες που ήταν στην Πάρο
Οδηγούσε μεθυσμένος - Συνελήφθη από την Τροχαία
Η πρόγνωση του καιρού σύμφωνα με τον Π. Γιαννόπουλο
Δεν έχουν εξακριβωθεί ακόμα τα αίτια
Τα λάθη που γίνονται και ο ρόλος του στα αντανακλαστικά του οδηγού
Στον συλληφθέντα επιβλήθηκε το διοικητικό πρόστιμο των 30.000 ευρώ
Τα συγκινητικά «αντίο» των φίλων της
Μήνυμα του «112» στους κατοίκους - Επί τόπου δυνάμεις της Πυροσβεστικής
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.