Europa League: Η ανασκόπηση της χθεσινής βραδιάς

Τι συνέβη στις χθεσινές αναμετρήσεις

Europa League: Η ανασκόπηση της χθεσινής βραδιάς - Τι συνέβη στις χθεσινές αναμετρήσεις

Το μεγάλο ματς του δεύτερου «μενού» της 2ης αγωνιστικής του Europa League δεν ανέδειξε νικητή, με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να «σώζει την παρτίδα» στο 90’+1 με τον Μαγκουάιρ στο «τρελό» ματς με την Πόρτο (3-3), ενώ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 82′ (αποβολή Μπρούνο Φερνάντες).

Στο γήπεδο όπου θα διεξαχθεί ο εφετινός τελικός του Europa League, το Σαν Μαμές, η Αθλέτικ Μπιλμπάο, πέτυχε την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση με 2-0 επί της Αλκμααρ «εξαργυρώνοντας» το πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο που έκανε. Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε πίεσε πολύ στην επανάληψη και δικαιώθηκε με τα γκολ των Ινάκι Γουίλιαμς και Σανσέτ στο τελευταίο 20λεπτο.