«Λύγισε» στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός, με 2-1 ηττήθηκε από τη Φλαμένγκο στο Μαρακανά

Tο όνειρο γκρεμίστηκε στο 92'

UPD

Έχασε ο Ολυμπιακός με 2-1 από τη Φλαμένγκο στο Μαρακανά - Tο όνειρο γκρεμίστηκε στο 92'

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στον τελικό του Διηπειρωτικού Κυπέλλου Κ20 από τη Φλαμένγκο με 2-1, στο εμβληματικό στάδιο Μαρακανά της Βραζιλίας.

Ο Λιατσικούρας άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες με γκολ στο 54', ενώ ο Γκαρσία ισοφάρισε στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης για τη Φλαμένγκο.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν δοκάρι στο 88' μετά από κεφαλιά του Πρεκατέ και έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν και πιθανότατα να στεφθούν πρωταθλητές κόσμου.

Η «τιμωρία» για τους παίκτες του Συλαϊδόπουλου ήρθε στο 90'+2' με γκολ του Τερέσα και έτσι η Φλαμένγκο κατέκτησε το τρόπαιο.