Champions League: Ισχυρό προβάδισμα για Σάλτσμπουργκ και Σπάρτα Πράγας

Τι συνέβη στις χθεσινές αναμετρήσεις

Champions League: Ισχυρό προβάδισμα για Σάλτσμπουργκ και Σπάρτα Πράγας - Τι συνέβη στις χθεσινές αναμετρήσεις

«Βροχή» από γκολ στο "Wankdorfstadion", με τη Γιουνγκ Μπόις να επικρατεί με 3-2 της Γαλατασαράι. Στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα play offs του Champions League, η ομάδα της Ελβετίας προηγήθηκε με 2-0 με δύο γκολ του Μοντέιρο στο 4΄ και στο 45΄+4΄.

Ο σύλλογος της Κωνσταντινούπολης κατάφερε να μειώσει με τον Μπατσουαγί στο 67΄, ενώ ο ίδιος πέτυχε και την ισοφάριση στο 72΄. Η Γαλατασαράι έμεινε με 10 παίκτες στο 84ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Μπαρντακτσί. Όμως, η Γιουνγκ Μπόις κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ούγκρινιτς στο 86ο λεπτό στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Δείτε την σύνοψη, τα γκολ και τα highlights των χθεσινών αναμετρήσεων στο Debut.gr