Champions League: Ο ΠΑΟΚ έχασε την πρόκριση από τη Μάλμε με 3-4

Ο δικέφαλος θα συνεχίσει στα playoffs του Europa League

UPD

Champions League: Ο ΠΑΟΚ έχασε την πρόκριση από τη Μάλμε με 3-4 και συνεχίζει στα playoffs του Europa League

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε 3-4 από τη Μάλμε στην παράταση και με συνολικό σκορ 5-6 αποκλείστηκε από το Champions League. Ο Δικέφαλος δέχθηκε γκολ στο 90+6' και το όνειρό του έσβησε στην παράταση.

Champions League: Ο ΠΑΟΚ έχασε από την Μάλμε 3 - 4

Το όνειρο του Champions League έσβησε για τον ΠΑΟΚ στην παράταση. Ο Δικέφαλος έφτασε τόσο κοντά, αλλά δέχθηκε γκολ στο 90+6', το ματς οδηγήθηκε στο έξτρα μισάωρο και εκεί ηττήθηκε 3-4 από τη Μάλμε, αποχαιρετώντας την κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση με ήττα 5-6 συνολικό σκορ.

Αντίπαλος των ασπρόμαυρων η Τσέλιε ή η Σάμροκ Ρόβερς στα playoffs του Europa League.

Ο πρώτος αγώνας των playoffs του Europa League θα πραγματοποιηθεί στην Τούμπα στις 22 Αυγούστου, ενώ η ρεβάνς επτά μέρες αργότερα στις 29 Αυγούστου.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Καμαρά, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον

ΜΑΛΜΕ: Ντάχιν, Στρίγκερ, Γιάνσον, Ζέτερστορμ, Μπουσανέγιο, Ρίεκς, Πένια, Γιόνσεν, Νανάσι, Τελίν, Μπότχαϊμ