Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 85-88: Επική νίκη για τους «πράσινους» - Ο τελικός στο ΟΑΚΑ την Παρασκευή

Μεγαλειώδης εμφάνιση από τον Κέντρικ Ναν

UPD

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 88-85 τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ και οδήγησε τη σειρά των τελικών σε πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ το βράδυ της Παρασκευής (14/6). Μεγαλειώδης εμφάνιση από τον Κέντρικ Ναν.

© EUROKINISSI/LATO KLODIAN

Επική νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ολυμπιακό

Ο Παναθηναϊκός νίκησε το βράδυ της Τετάρτης (12/6) τον Ολυμπιακό στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, ισοφάρισε τη σειρά των τελικών της Stoiximan Basket League και την οδήγησε στον τελικό των τελικών το βράδυ της Παρασκευής (14/6 στις 21:15) στο ΟΑΚΑ.

Επική εμφάνιση από τον Κέντριν Ναν που διέλυσε κάθε αμυντικό πλάνο των αντιπάλων του, ειδικά στο δεύτερο μέρος, ειδικά στην τέταρτη περίοδο που σκόραρε κατά ριπάς. Σπουδαίος ο Τζέριαν Γκραντ που κλείδωσε το ματς με βολές στα 9.1", σπουδαίος ο Ματίας Λεσόρ, πολύ καλός ο Κώστας Σλούκας σε κάτι λιγότερο από 22 λεπτά.