Τσάμπιονς Λιγκ: Η Μπάγερν Μονάχου έριξε «τεσσάρα» στην Ατλέτικο

Φουριόζα στην πρεμιέρα της η πρωταθλήτρια Ευρώπης

Μετά τα οκτώ γκολ στη Μπαρτσελόνα, ήταν η σειρά της Ατλέτικο να «φορτωθεί» γκολ από τη Μπάγερν Μονάχου, η οποία της επικράτησε με 4-0 στην πρεμιέρα.

Ισοπεδωτική για ακόμα μία φορά ήταν στο Τσάμπιονς Λιγκ η Μπάγερν Μονάχου που επικράτησε της Ατλέτικο Μαδρίτης με 4-0 στο «Αλιάντζ Αρίνα».

Οι Βαυαροί ήταν καθηλωτικοί από την αρχή του παιχνιδιού και στο 28' βρήκαν το δρόμο για τα δίχτυα με τον Κομάν ενώ στο 41' ο Γκορέτσκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 66' ήταν η σειρά του Τολισό να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ και να κάνει το 3-0.

Έξι λεπτά αργότερα και μετά από μπαλιά του Μίλερ, ο Κομάν έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, σε ένα γεμάτο με γκολ παιχνίδι, Σάλτσμπουργκ και Λοκομοτίβ Μόσχας αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Ο Εντερ στο 19' άνοιξε το σκορ για τους Ρώσους για να έρθει η ολική ανατροπή των γηπεδούχων στο τέλος του πρώτου και στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο 45' ο Σομποσλάι έκανε το 1-1 για να ολοκληρωθεί η ανατροπή στο 50ο λεπτό μετά από γκολ του Γιουνούζοβιτς.

Το τελικό 2-2 έκανε στο 75' ο Λισάκοβιτς.