Ο Τσιτσιπάς θέλει να σκηνοθετήσει τον Μπράντλεϊ Κούπερ
Μίλησε για τις μέρες της καραντίνας και έδωσε λεπτομέρειες από την προσωπική του ζωή
![129214-291994.jpg 129214-291994.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/129214-291994.jpg)
![Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θέλει να γίνει σκηνοθέτης με πρωταγωνιστή τον Μπράντλεϊ Κούπερ Στέφανος Τσιτσιπάς](/images/1074x600/3/jpg/sites/default/files/article/2020/05/20/tsitsipas.jpg)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποκάλυψε το όνειρό του να γίνει σκηνοθέτης και να έχει πρωταγωνιστή τον Μπράντλεϊ Κούπερ.
Το όνειρό του να σκηνοθετήσει ταινία με πρωταγωνιστή τον Μπράντλεϊ Κούπερ αποκάλυψε ο Στέφανος Τσιτσιπάς σε συνέντευξή του στο Eurospοrt και στην Μπάρμπαρα Σετ. «Θέλω να φτιάξω μια ταινία στο μέλλον. Να είμαι ο σκηνοθέτης, ίσως. Θέλω να της δώσω το δικό μου στιλ και να έχει επιτυχία. Ίσως είναι ένα ντοκιμαντέρ, ή μια περιπέτεια. Ο αγαπημένος μου ηθοποιός είναι ο Τζορτζ Κλούνεϊ, αλλά θα ήθελα τον Μπράντλεϊ Κούπερ να είναι πρωταγωνιστής στην ταινία μου».
Οπως είπε πέρασε τις μέρες της καραντίνας στην Ακαδημία τένις που διατηρεί ο προπονητής του, ο Μουράτογλουστη Νότια Γαλλία: «Είμαι από τους τυχερούς. Δεν έμπαιναν άνθρωποι, δεν έβγαιναν άνθρωποι από εδώ και όλα ήταν πολύ ασφαλή. Προπονήθηκα αρκετά όλες αυτές τις εβδομάδες, κρατήθηκα σε φόρμα, πέρασα χρόνο με την ομάδα μου και δεν βγήκα εκτός προγράμματος προπονήσεων.
»Ταυτόχρονα, προσπάθησα να γίνω δημιουργικός και ασχολήθηκα με πράγματα που δεν έχουν σχέση με τον αθλητισμό. Είμαι ευλογημένος που έχω τη δυνατότητα να μένω σε ένα τέτοιο μέρος, που μπορώ να κάνω πολλά πράγματα και ταυτόχρονα να είμαι ασφαλής».
Επισήμανε πάντως πως η επιστροφή στο τένις θα είναι δύσκολη: «Δεν έχω σκεφτεί το μέλλον ακόμη. Βάζω το 100% του εαυτού μου καθημερινά στις προπονήσεις, θέλω να γίνω καλύτερος και προσπαθώ να βελτιώνομαι. Είναι μια περίοδος βελτίωσης για εμένα. Έχω πολύ χρόνο για να δουλέψω πράγματα και δεν πιέζω τον εαυτό μου στα όριά του. Κάνω μιάμιση ώρα προπόνηση την ημέρα στο court, μια ώρα γυμναστική εκτός court και μετά κάνω το περπάτημα μου και την αποθεραπεία μου. Δεν είναι τόσο πιεστικό πρόγραμμα».
Και πρόσθεσε: «Η ζωή είναι διαφορετική όταν είσαι σε καραντίνα. Είναι περίεργη, γιατί δεν συναντιέσαι με ανθρώπους, δεν πηγαίνεις σε μέρη που μαζεύονται συχνά άνθρωποι. Μου λείπει ο ανταγωνισμός, μου λείπει το τένις. Είναι τελείως διαφορετική και ασυνήθιστη ζωή για εμένα. Από τότε που ήμουν παιδί ταξίδευα και αγωνιζόμουν. Τώρα είναι δύσκολο. Πιστεύω, όμως, ότι ίσως είναι και καλό όλο αυτό. Δεν θα ήταν άσχημο να μπαίνουμε σε καραντίνα μια φορά τον χρόνο. Είναι καλό για τον πλανήτη και τη φύση μας. Έτσι ο κόσμος γίνεται καλύτερος και πιο ασφαλής. Επίσης, δεν έχεις συχνά την ευκαιρία να περάσεις τόσο χρόνο με την οικογένειά σου κι αυτό είναι ωραίο».
Στο τέλος της εκπομπής η μητέρα του έφτιαξε τζατζίκι on camera, αν και ο ίδιος υποστήριξε πως «ο μπαμπάς μου μαγειρεύει καλύτερα. Αυτό είναι μυστικό. Στην Ελλάδα το φαγητό είναι πάθος, είναι έμπνευση. Είναι πολύ καλός chef. Εγώ κατά τη διάρκεια της καραντίνας μαθαίνω πράγματα, αλλά σίγουρα δεν είμαι άνθρωπος που θα είμαι συνέχεια στην κουζίνα».
ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ: Live updates - Τι πρέπει να ξέρουμε για τον κορωνοϊό- Συνεχής ενημέρωση εδώ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Η ιστορία του αθλήματος στην Ελλάδα, οι δυσκολίες και το τουρνουά στην καρδιά της Αθήνας
Οι ημερομηνίες που θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις
Πότε θα διεξαχθούν οι αγώνες
Πότε θα διεξαχθούν οι αγώνες
Στις 15:00 η κλήρωση
Στις 13:00 η κλήρωση
Στις 13:00 η κλήρωση
«Χρυσάφι» δίνει η βραζιλιάνικη ομάδα για τον Έλληνα άσο
Οι δηλώσεις πριν την αποχώρηση της Εθνικής για το Βελιγράδι
Ειδικές εκδόσεις προϊόντων με την υπογραφή της «πράσινης» ΠΑΕ
Τι είπε στην Athens Voice η Ελληνίδα επικοντίστρια λίγες ημέρες πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι
Χαμός από τους φίλους της «Ένωσης» στην άφιξη του Αργεντίνου σταρ
Η δημόσια τηλεόραση θα καλύψει 900 ώρες ζωντανής μετάδοσης για την 33η Ολυμπιάδα
Η ιστορία πίσω από τον αποκλεισμό της από την Ολυμπιακή αποστολή της Ιαπωνίας
Έμπρακτη στήριξη 11 αθλητριών και αθλητών μας που θα συμμετάσχουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, στο πλαίσιο του προγράμματος «Φροντίζω για τον Αθλητισμό»
Ο τερματοφύλακας της Εθνικής ομάδας πόλο ανδρών μιλάει για την προετοιμασία, τα όνειρα και τους στόχους του
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.