Γερμανία: Ισοφάρισαν στο 94' και πανηγύρισαν με αγκαλιές

Η Όσναμπρικ «έσωσε» το παιχνίδι απέναντι στην Αρμίνια Μπίλεφελντ

Φίλιππος Κόλλιας

Με αγκαλιές πανηγύρισαν το γκολ της ισοφάρισης οι παίκτες της Όσναμπρικ σε αγώνα της Β' Γερμανίας.

«Περίπατο» πήγαν τα μέτρα ασφαλείας του κορωνοϊού στη Γερμανία όπου παίκτες της Όσναμπρικ πανηγύρισαν έξαλλα το γκολ της ισοφάρισής τους με αγκαλιές και χειραψίες.

Η Όσναμπρικ φιλοξενήθηκε από την Αρμίνια Μπίλεφελντ, από την οποία και έχανε με 1-0 μέχρι και το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Στο 94', λοιπόν, μετά από κόρνερ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι και αρκετή ολιγωρία στην άμυνα της Αρμίνια, ήρθε το γκολ της ισοφάρισης. Τότε, όλοι οι παίκτες έπεσαν πάνω στον σκόρερ και ακόμα και από τον πάγκο, φορώντας μάσκες, έτρεξαν, τον αγκάλιασαν και πανηγύρισαν με όλους τους απαγορευμένους τρόπους.