«Φλερτάρει» με τον αποκλεισμό ο Παναθηναϊκός, περνάει ο Ολυμπιακός

Έχασαν από τον ΠΑΣ Γιάννινα οι «πράσινοι» στο πρώτο ματς του Κυπέλλου

Παναθηναϊκός, Κύπελλο Ελλάδος
Παναθηναϊκός, Κύπελλο Ελλάδος / © Eurokinissi Sports

Μεγάλη νίκη με 1-0 σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα επί του Παναθηναϊκού στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος.

Μεγάλη νίκη με 1-0 σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα επί του Παναθηναϊκού στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος. Σκόρερ ήταν ο Παμλίδης στο 28ο λεπτό και με αυτό το γκολ έχει προβάδισμα πρόκρισης.

Υποτίθεται πως το Κύπελλο ήταν βασικός στόχος του “τριφυλλιού” για φέτος, όμως ο προπονητής του ο Γιώργος Δώνης προτίμησε να κάνει rotation, με συνέπεια να χάσει από μια ομάδα που παίζει σε χαμηλότερη κατηγορία.

Σε αγώνα που έγινε νωρίτερα, ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα από την Καλαμάτα με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Ραντζέλοβιτς και στο 53’ βρήκε δίχτυα ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος έβαλε γκολ μετά από έναν χρόνο σχεδόν.