Ο ΠΑΟΚ είναι απλά ασταμάτητος

Νίκησε και τον Άρη με 2-1 και ανατροπή

© EUROKINISSI/MOTION TEAM

Είναι πολύ νωρίς για να μάθουμε τη μοίρα του φετινού πρωταθλήματος, όμως ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή δείχνει σε καλύτερη κατάσταση απ' όλους. Αφού νίκησα τα ντέρμπι με ΑΕΚ και Ολυμπιακό, σήμερα ήταν η σειρά του Άρη.

Στο πολυαναμενόμενο ματς για τη Θεσσαλονίκη, ο “Δικέφαλος του Βορρά” πέρασε από το Χαριλάου με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 2ο λεπτό με γκολ του Ματέο Γκαρσία. Ο Πρίγιοβιτς με πέναλτι ισοφάρισε και στο 83' με προβολή έκανε το 1-2.

Ο Άρης ήταν ελαφρά καλύτερος και στα μέσα του Β' ημιχρόνου (και με το σκορ στο 1-1) θα μπορούσε να πάρει προβάδισμα, όμως ο Γιουνές έχασε πέναλτι, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει με τα πόδια.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε τις επτά νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, αλλά έχει 19 βαθμούς και όχι 21 λόγω το -2 που ξεκίνησε τη σεζόν.