O τερματοφύλακας ήταν χοντρούλης και φαγανός (video)

Στο Σάτον - Άρσεναλ 0-2

Με 2-0 νίκησε την ερασιτεχνική  Σάτον η Άρσεναλ εκτός έδρας και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλου Αγγλίας. Το ματς ήταν πολύ χαλαρό από τη μεριά των νικητών, γιατί η διαφορά δυναμικότητας ήταν πολύ μεγάλη και οι Λονδρέζοι θα μπορούσαν, αν ήθελαν, να είχαν πετύχει περισσότερα γκολ- αν κι έπαιζαν με πολλούς αναπληρωματικούς.

Την παράσταση όμως εκλεψε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας των γηπεδούχων, που δεν έχει παίξει ποτέ ούτε ένα λεπτό.

Λεπτομερέστερα, ο εξαιρετικά υπέρβαρος και μάλλον ηλικιωμένος, για ποδοσφαιριστής, κ. Γουέιν Σο (45άχρονος) πετάχτηκε έφαγε στο ημίχρονο και τσίμπησε στο μπαρ του γηπέδου,  αλλά έφαγε κι ένα σάντουιτς στον πάγκο (στο 82΄) στη διάρκεια του αγώνα, μόλις ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές της ομάδας του κι έγινε φανερό ότι, για πολλοστή φορά, δε θα είχε την ευκαιρία να παίξει.