ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ Ευχηθείτε να είστε τυχεροί και να σας ξεναγήσει ο κύριος Κώστας Καζαμιάκης...
- CITY GUIDE
- PODCAST
-
32°
![14429-78756.jpg 14429-78756.jpg](/images/480x480/3/jpg/sites/default/files/contributor/14429-78756_0.jpg)
Σταυρούλα Παναγιωτάκη
H Σταυρούλα Παναγιωτάκη είναι δημοσιογράφος. Σπούδασε πολεοδομία στο Παρίσι. Έχει συνεργαστεί με τα περισσότερα ελληνικά περιοδικά και εφημερίδες της τελευταίας 30ετίας. Σήμερα ασχολείται με την Athens Voice και το γυναικείο site της AV, το Lookmag (www.athensvoice.gr/lookmag) . Το ωραιότερο πράγμα που της χάρισε η δουλειά της, ήταν οι άνθρωποι και τα ταξίδια.
ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ
ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΠΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ Μας άρεσε πολύ η ιδέα της Amita να στρώσει με άμμο την πλατεία της Ομόνοιας.
25η ΜΑΡΤΙΟΥ Έγινε μόδα το 1821. Θυμίζει αριθμό τηλεφωνικής γραμμής πληροφοριών.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ Μόλις µάθαµε ότι ο Φιλ Κόλινς βγαίνει στη σύνταξη. Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου να ετοιµάζεται για περιοδεία.
ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ Επιτέλους, μετά από 5 χρόνια είδαμε οδοκαθαριστές (με σάρκα και οστά!) να καθαρίζουν και να κλαδεύουν τα παρτέρια της Μαρασλή. Ανάσταση!
ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΙ∆ΗΣΗ Το 92% των Ελλήνων µαθητών διδάσκονται τουλάχιστον µία ξένη γλώσσα, το µεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη. Τουλάχιστον να είναι έτοιµοι όταν αποφασίσουν να µεταναστεύσουν.
[ + ] 1821 Τι γοητευτικό που γίνεται το μάθημα της ιστορίας όταν ξέρουν να σου τη διηγηθούν. (Στον ΣΚΑΙ)