Ο folk μουσικός της Ninja Tune μας μιλάει για την επερχόμενη συναυλία του στην Αθήνα
Γιώργος Δημητρακόπουλος
O Γιώργος Δημητρακόπουλος είναι δημοσιογράφος. Σπούδασε στο τμήμα ΕΜΜΕ του Παντείου και στη συνέχεια πραγματοποίησε μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Sussex («Λογοτεχνία και Οπτικός Πολιτισμός»). Zει στο Λυκαβηττό. Κυκλοφορεί στο κέντρο. To βιβλίο του "Το Soundtrack της Πόλης" με σαράντα συνεντεύξεις από την ομώνυμη στήλη κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Αthens Voice Books. FB: gdim400 Twitter: mister_pimlico Email: gdim400@gmail.com & museweek@athensvoice.gr Blog: gdim400.blogspot.com
ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ
Μουσικη
To τραγούδι της ημέρας 22.01.15
Jools Holland & Kylie Minogue | Should I Stay Or Should I Go