10,000 Maniacs | Hey Jack Kerouac
Γιώργος Δημητρακόπουλος
O Γιώργος Δημητρακόπουλος είναι δημοσιογράφος. Σπούδασε στο τμήμα ΕΜΜΕ του Παντείου και στη συνέχεια πραγματοποίησε μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Sussex («Λογοτεχνία και Οπτικός Πολιτισμός»). Zει στο Λυκαβηττό. Κυκλοφορεί στο κέντρο. To βιβλίο του "Το Soundtrack της Πόλης" με σαράντα συνεντεύξεις από την ομώνυμη στήλη κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Αthens Voice Books. FB: gdim400 Twitter: mister_pimlico Email: gdim400@gmail.com & museweek@athensvoice.gr Blog: gdim400.blogspot.com
ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ
Aκούστε το Βlue Monday με όργανα των 30s
Μελίνα Μερκούρη | Αγάπη που 'γινες δίκοπο μαχαίρι (Papercut Remix)
Οι δύο Μιλανέζοι συστήνονται λίγο πριν την εμφάνισή τους στο Pixi