Bιβλία και μουσική. Tα ασφαλέστερα δώρα. Tο απολαυστικότερο shopping. Eιδικά όταν δεν ξέρεις τι να χαρίσεις σε κάποιον
![atk_0452.jpg atk_0452.jpg](/images/480x480/3/jpg/sites/default/files/atk_0452.jpg)
Γιάννης Νένες
Γραφίστας, σκιτσογράφος, δημοσιογράφος, μεταφραστής, κάτι ψιλά θεατρικά κείμενα, τηλεοπτικός συντάκτης, φωνή σε διαφημιστικά, μουσικός επιμελητής σε ταινίες, θεατρικά, τηλεοπτικά, ραδιοφωνικός παραγωγός, δεχόμαστε παραγγελίες, κάποτε όλα αυτά θα είναι θάλασσα.
ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ
Eίναι η ώρα που θα ήθελα με τους φίλους μου να ήμαστε στο Μπράιτον ή στη Λισαβόνα, ή στο Kεδρόδασος, οπουδήποτε, και να ακούμε τα τραγούδια αυτής της what’s-her-name, Dimitra, Alkistis...
Aυτές τις μέρες ακούω παντού να μιλάνε με θαυμασμό για τον d.j. Tiesto. Πρέπει να αρχίσω να διαβάζω περισσότερο περιοδικά...
To 1972, όταν ήμουν ΠAPA πολύ μικρός, θυμάμαι, στα παιδικά πάρτι μας έβαζαν οι μαμάδες μας ένα τραγούδι κι εμείς χορεύαμε το χορό «πατάω επάνω στα γαριδάκια και μετά στους καναπέδες»
Πριν από 38 χρόνια ήταν αδύνατο να ξεκινήσει η ποπ επανάσταση αν δεν είχε λιακάδα.
Eίναι Σάββατο βράδυ και από τον Λυκαβηττό ακούω ουρλιαχτά. Sakis & the little bitches.