- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Πού θα βρεις τη μοναδική Mini Cooper καντίνα της Αθήνας;
Στην Κολοκοτρώνη για βρώμικο σπετσοφάι
![114868-649339.jpg 114868-649339.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/114868-649339.jpg)
![Junky the Foodtruck Junky the Foodtruck](/images/1074x600/jpg/files/2023-02-07/_mg_2305.jpg)
Το ολοκαίνουργιο Junky the Foodtruck στην Κολοκοτρώνη σερβίρει βρώμικο μέσα από ένα κατακόκκινο Mini Cooper
Η νέα καντίνα της πόλης ονομάζεται Junky the Foodtruck έχει παρκάρει στην Κολοκοτρώνη και σερβίρει το καλό, το πατροπαράδοτο «βρώμικο». Τα πελώρια αφράτα ψωμάκια της δεν είναι ο μοναδικός λόγος που τραβάει όλα τα βλέμματα… Στη θέση του μικρού φορτηγού που έρχεται στο μυαλό όλων μας όταν ακούμε τις λέξεις «καντίνα» και «βρώμικο» βάλε τώρα εσύ ένα… Mini Cooper!
![Junky the Foodtruck Junky the Foodtruck](/images/w734/jpg/files/2023-02-07/_mg_2327.jpg)
Μικροσκοπικό και κατακόκκινο το Mini Cooper του Junky the Foodtruck σερβίρει καθημερινά από τις 14.00 και μετά άκρως πληθωρικά «βρώμικα» που κι αυτά συνηθισμένα δεν τα λες. Ναι, θα βρεις τις κλασικές εκδοχές με σουβλάκι χοιρινό ή με κοτομπουκιές, αλλά θα ανακαλύψεις και βρώμικο με πανσέτα, τυρί, λάχανο-καρότο, Jack Daniels sauce και πατάτες, βρώμικο με ταλιάτα μόσχου (!), καραμελωμένα κρεμμύδια, πιπεριά, ντοματίνια, πατάτες, Philadelphia και αρωματικό λάδι σκόρδου, αλλά και βρώμικο… σπετσοφάι! Το τελευταίο περιέχει χωριάτικο λουκάνικο, κρεμμύδι, ντομάτα, πράσινη και κόκκινη πιπεριά, πατάτες και μους φέτας και αφιερώνεται εξαιρετικά στους μερακλήδες.
![Junky the Foodtruck Junky the Foodtruck](/images/w734/jpg/files/2023-02-07/_mg_2353.jpg)
Εκτός από τα παραπάνω, θα βρεις και λουκούλλεια hot dogs (αξίζει να δοκιμάσεις το Mexican με τσορίθο, νάτσος, γουακαμόλες και cheddar sauce), κοτομπουκιές και σουβλάκια σε μερίδες, εννοείται και τηγανιτές πατάτες. Εδώ, οφείλουμε να αναφέρουμε ότι υπάρχει και γλυκό βρώμικο. Λέγεται Choco Dog, έχει πραλίνα σοκολάτα και μπισκότο και είναι σωστή αμαρτία.
Όλα τα σάντουιτς είναι έξτρα περιποιημένα, γενναιόδωρα, φτιαγμένα με χειροποίητα ψωμάκια ατμού που -να το πούμε κι αυτό-, όταν τα πιάνεις στα χέρια σου καυτά-καυτά μία κρύα χειμωνιάτικη μέρα μετά από ξενύχτι, είναι σωστό βάλσαμο. Οπότε, την επόμενη φορά που θα το ξενυχτήσεις στην Κολοκοτρώνη, αναζήτησε το Mini Cooper με τα βρώμικα.
![Junky the Foodtruck Junky the Foodtruck](/images/w734/jpg/files/2023-02-07/_mg_2342.jpg)
Υ.Γ. Όλες τις παραπάνω λιχουδιές μπορείς να τις απολαύσεις καθημερινά από τις 14.00 μέχρι αργά το βράδυ είτε take away, είτε delivery μέσω efood, Wolt και Box.
Κολοκοτρώνη 15, Κέντρο, 6946926954,2130474067, Fb: Junky the Foodtruck, Instagram: @junkythefoodtruck
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Μαζί και κατσίκι και ώριμα τυριά μικρής παραγωγής και βιολογική πατάτα και σπαρταριστό ψάρι από το νησί
Ο ιδιοκτήτης είναι από το Αγρίνιο και ξέρει από καλό κρέας και σωστό ψήσιμο
Το πλωτό ξενοδοχείο της Αθηναϊκής Ριβιέρας προσφέρει ωραίες θαλασσινές εμπειρίες
Πολύχρωμα κομμάτια, οικονομικές επιλογές και μια δόση '90s στο κέντρο της Αθήνας
Αυτή η πόλη, με τις αντιθέσεις και τις εκπλήξεις της, κρύβει θησαυρούς που αξίζει να ανακαλύψεις
Διπλοφουρνίζονται, γεμίζονται και στολίζονται με ζύμη speculoos cookie
Κι άλλα 2000 ψάρια και θαλάσσια είδη
Μασάζ κεφαλής και εντατική θεραπεία μαλλιών-δύο σε ένα
Θα μελετήσεις με την ησυχία σου και θα πιεις καλό καφέ
Στην όψη μοιάζει με ανανά, η γεύση όμως είναι αυτή που ξέρεις
Χρήσιμα, φτηνά, αλλάζουν την όψη ενός παλιού τραπεζιού
Χειροποίητα, παραδοσιακά και πολύ χορταστικά
Μαζί με πολλά άλλα καλαματιανά μπόνους
Το Bado Trivial είναι το εναλλακτικό night-out που έψαχνες
Μαζί και αφράτα ψωμάκια και τόνις πουρί
Έχετε δει 20 από 200 άρθρα.