- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Dimitri Vassilakis Quartet στο El Convento Del Arte
“Dimitri Vassilakis Quartet” Η βραδιά των Χριστουγέννων στο “El Convento Del Arte” θα είναι αφιερωμένη στη jazz μουσική. Ο Δημήτρης Βασιλάκης θα παρουσιάσει αγαπημένα jazz standards, δικές του συνθέσεις από τη βραβευμένη δισκογραφία του σε Λονδίνο και Νέα Υόρκη, χριστουγεννιάτικα swing που έχουν ερμηνεύσει γνωστοί καλλιτέχνες όπως οι Nat King Cole, Frank Sinatra, Tony Bennet, Dean Martin, Michel Buble, καθώς και χριστουγεννιάτικες μελωδίες στο κλίμα των ημερών. Συντελεστές: Δημήτρης Βασιλάκης: Saxes/ Vocals
“Dimitri Vassilakis Quartet”
Η βραδιά των Χριστουγέννων στο “El Convento Del Arte” θα είναι αφιερωμένη στη jazz μουσική. Ο Δημήτρης Βασιλάκης θα παρουσιάσει αγαπημένα jazz standards, δικές του συνθέσεις από τη βραβευμένη δισκογραφία του σε Λονδίνο και Νέα Υόρκη, χριστουγεννιάτικα swing που έχουν ερμηνεύσει γνωστοί καλλιτέχνες όπως οι Nat King Cole, Frank Sinatra, Tony Bennet, Dean Martin, Michel Buble, καθώς και χριστουγεννιάτικες μελωδίες στο κλίμα των ημερών.
Συντελεστές:
Δημήτρης Βασιλάκης: Saxes/ Vocals
Μάνος Σαριδάκης: Keyboards
Μάνος Λούτας: Bass
Γιώργος Πολυχρονάκος: Drums
Πέμπτη 25 Δεκεμβρίου 2014
Ώρα Έναρξης: 22.00
Είσοδος: 12€