- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Marousi Jazz Festival στο Πολιτιστικό Φεστιβάλ Δήμου Αμαρουσίου
Σάββατο του Σεπτέμβρη… Jazz Μουσική… Μοναδικές Φωνές… Το Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου στο Αμαλίειο θέατρο στο Μαρούσι, σε ένα μοναδικό jazz festival, τα μεγαλύτερα ονόματα της ελληνικής jazz-swing-blues-funk ελληνικής μουσικής σκηνής, παίζουν, αυτοσχεδιάζουν και τραγουδούν. Θα ακουστούν παγκόσμιες jazz, blues, swing επιτυχίες αλλά και διασκευές διάσημων κινηματογραφικών τραγουδιών και θεμάτων, αγαπημένα musical, funk επιτυχίες, groove, tango καθώς και δισκογραφία των γκρουπς.
Σάββατο του Σεπτέμβρη… Jazz Μουσική… Μοναδικές Φωνές…
Το Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου στο Αμαλίειο θέατρο στο Μαρούσι, σε ένα μοναδικό jazz festival, τα μεγαλύτερα ονόματα της ελληνικής jazz-swing-blues-funk ελληνικής μουσικής σκηνής, παίζουν, αυτοσχεδιάζουν και τραγουδούν.
Θα ακουστούν παγκόσμιες jazz, blues, swing επιτυχίες αλλά και διασκευές διάσημων κινηματογραφικών τραγουδιών και θεμάτων, αγαπημένα musical, funk επιτυχίες, groove, tango καθώς και δισκογραφία των γκρουπς.
Το κοινό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει live αγαπημένα συγκροτήματα, μουσική και τραγούδια σε ένα μεγάλο πάρτυ που θα ξεκινάει από τις 6 το απόγευμα ως τη νύχτα.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
18:45 Yiannis Kassetas Group
19:30 Yiorgos Psihoyios Trio
20:15 Nomad Tango by Marios Strofalis Quintet
21:00 Depy & Melodies Project
21:45 Alex Drakos Trio
22:30 Human Touch
23:15 Crazy People Music
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου 2014
Ώρα 18.00
Είσοδος:
Γενική είσοδος: 3 €
Προπώληση / Φοιτητές / Άνεργοι: 3 €
Κάτοχοι Artemis Card: 0 €
Προπώληση Εισιτηρίων:
Στα βιβλιοπωλεία Παπασωτηρίου, Public, Seven Spots, ΙΑΝOS,
Reload Stores.
Στο περίπτερο της Viva.gr στο The Mall Athens
Στο stand στην Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως στο Μαρούσι (Στο τραμάκι δίπλα από τον σταθμό ΗΣΑΠ)
Στα εκδοτήρια στο Αμάλιειο (Λεωφορος Κηφισίας 219) τις ημέρες των εκδηλώσεων.
Μέσω internet από το www.viva.gr – Ή στο τηλέφωνο 11876