- CITY GUIDE
- PODCAST
-
34°
Οι “Continuo” είναι ένα jazz trio με επιρροές από την ευρωπαϊκή και mainstream σκηνή. Το υλικό που θα παρουσιάσουν αποτελείται από γνωστά standards και πρωτότυπες συνθέσεις των τριών μελών.
Ο κιθαρίστας Γιώργος Δάφνος έχει κυκλοφορήσει το προσωπικό του CD “Simplify” και συμμετείχε στα σχήματα «Meweathers” και “Liquid streets”. Ο ντράμερ Νίκος Κασσαβέτης, ιδρυτικό μέλος του “Momo Trio”, συμμετείχε στους δίσκους “No vacancy”, “Inati” και “Ordinary” και στο European Jazz Festival το 2016. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος συμμετείχε ως συνθέτης και κοντραμπασίστας στο debut album των “Jazz on T.A.P” (2012).
ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
![Continuo Continuo](/images/220x220/3/jpg/sites/default/files/event/2019/11/21/c31172cc-8770-4907-881b-1f8e41f8befb.jpg)
Είσοδος 7€ / Φοιτητές, άνεργοι, σπουδαστές σε ωδεία: 5€