- CITY GUIDE
- PODCAST
-
36°
Εκεί όπου η Ακρόπολη συνομιλεί με τον Μπόρχες και ο Γκαρντέλ με τον Βαμβακάρη, σμίγει η έμπνευση της Αργεντινής συγγραφέως Μάρτα Σίλβια Διος Σανζ και της τραγουδίστριας τάνγκο από το Μπουένος Άιρες, Πατρίσια Μαλάνκα, δημιουργώντας μία γέφυρα πολιτισμού μεταξύ των δύο λαών. Special guest θα είναι η χαρισματική Βάνα Βερούτη, ερμηνεύτρια των Θεοδωράκη, Χατζηδάκη και Ξαρχάκου πραγματοποιώντας μία εντυπωσιακή επανεμφάνιση. Ο Δήμος Βουγιούκας στο μπαντονεόν και ο Δημήτρης Κουφογιώργος στην κιθάρα, μέλη του καλύτερου μουσικού σχήματος τάνγκο στην Ελλάδα, Athens Tango Ensemble, συνοδεύουν αφηγήσεις και τραγούδια σε ένα τοπίο όπου η πραγματικότητα αποκτά μία ονειρική διάσταση, νοηματοδοτώντας τη μαγεία της στιγμής.
Συντελεστές
Ερμηνεία: Πατρίτσια Μαλάνκα – Βάνα Βερούτη
Κείμενα: Μάρτα Σίλβια Διος Σανζ
Μπαντονεόν : Δήμος Βουγιούκας
Κιθάρα: Δημήτρης Κουφογιώργος
ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
![Η Αργεντινή γράφει και τραγουδάει για την Ελλάδα Η Αργεντινή γράφει και τραγουδάει για την Ελλάδα](/images/220x220/3/jpg/sites/default/files/event/2019/10/23/foto-vana-marta-patricia.jpg)
Είσοδος 10€. Ο χώρος λειτουργεί από τις 21:30 για ποτό και φαγητό. Διάρκεια: 2 ώρες με διάλειμμα