- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
Oι "Momo trio" είναι ένα μοναδικό σύνολο τριών ιδιαίτερων μουσικών (Γιώργος Δούσης - πιάνο , Παρασκευάς Κίτσος - κοντραμπάσο, Νίκος Κασσαβέτης - τύμπανα), που επιχειρούν παίζοντας πρωτότυπες συνθέσεις με προσωπικό ήχο και ξεχωριστή προσέγγιση του υλικού τους. Η μουσική τους χαρακτηρίζεται από μια δυναμική όπου το περίτεχνο παίξιμο συναντά την λιτότητα, η διαύγεια την πυκνότητα, η ευαισθησία την εκρηκτικότητα και η φαντασία την τεχνική. Ένα ιδιαίτερο σύνολο, με ιδιαίτερη μουσική άποψη και στάση.
Ο καθένας τους έχει στην προσωπική του πορεία και διαδρομή, τα δικά του ακούσματα και τις δικές του επιρροές, με κοινό τόπο όμως την αισθητική που αποπνέουν οι μουσικές τους. Ο συγκερασμός αυτού του ξεχωριστού προσωπικού ήχου και η διαφορετική προσέγγιση στις πρωτότυπες συνθέσεις που παίζουν αποτελεί και τη μουσική ταυτότητα του Trio.
Η jazz σε... νέα διάσταση.
Κυριακή 22 Ιανουαρίου * Τιμή εισιτηρίου: Γενική είσοδος 4 ευρώ * Ώρα έναρξης: 22:00
ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
![336523-699018.jpg 336523-699018.jpg](/images/220x220/3/jpg/sites/default/files/event/2017/01/10/336523-699018_1.jpg)
Κυριακή 22 Ιανουαρίου * Τιμή εισιτηρίου: Γενική είσοδος 4 ευρώ * Ώρα έναρξης: 22:00