- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
Ο κιθαρίστας/συνθέτης Γιώργος Ταμπάκης και ο τσελίστας Σταύρος Παργινός δημιουργούν ένα ντουέτο που συνδυάζει την σύγχρονη μουσική και την μοντέρνα ευρωπαϊκή jazz. Το πρώτο τους project με τίτλο "Drops Of Time", χαρακτηρίζεται από την πρωτότυπη/προσωπική προσέγγιση του ντουέτου και τον ξεχωριστό του ήχο. Εντάσσοντας μία μεγάλη ποικιλία εκφραστικών μέσων και μουσικών τάσεων, το Giorgos Tabakis/Stavros Parginos duet δημιουργεί την δική του μουσική "γλώσσα" επικοινωνίας με έντονο το στοιχείο του αυτοσχεδιασμού και της έκπληξης, παράγωντας μία ολοκληρωμένη μουσική άποψη.
Πέμπτη 5 Μαϊου 2016 * Έναρξη 22:00 * Είσοδος 3€
ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
![321422-642037.jpg 321422-642037.jpg](/images/220x220/3/jpg/sites/default/files/event/2016/05/04/321422-642037_1.jpg)
Πέμπτη 5 Μαϊου 2016 * Έναρξη 22:00 * Είσοδος 3€