- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Τρία χρόνια μετά την τελευταία του ατομική έκθεση ο Αντώνης Στάβερης, σε επιμέλεια της Ελισάβετ Σακαρέλη, την νέα του έκθεση.
Μετά τα νυχτερινά σε Βερολίνο και Παρίσι ο ζωγράφος επανέρχεται και μετατοπίζεται αυτή τη φορά στην αστική τοπιογραφία της Αθήνας. Οκτώ λάδια μεγάλων διαστάσεων και πέντε ακουαρέλες απαρτίζουν την νέα του εικαστική του κατάθεση.
Η έκθεση συνοδεύεται από εικονογραφημένο, δίγλωσσο (ελληνικά-αγγλικά) κατάλογο, ο οποίος περιλαμβάνει κείμενα του Μισέλ Φάις, της Λίνας Τσίκουτα-Δεϊμέζη και του Νίκου Αλ. Μηλιώνη.
ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
![340788-708877.jpg 340788-708877.jpg](/images/220x220/3/jpg/sites/default/files/event/2017/02/16/340788-708877_1.jpg)
Εγκαίνια: 1 Μαρτίου, 2017, 20.00 * Διάρκεια: 1-26 Μαρτίου * Ώρες λειτουργίας: Τετάρτη-Παρασκευή 16.00-21.00, Σάββατο 12.00-20.00, Κυριακή 12.00-15.00 * Είσοδος ελεύθερη