- CITY GUIDE
- PODCAST
-
27°
20 στιγμές από τις σκοτεινές συναυλίες της Kovacs στην Αθήνα
Το Athens Voice Radio 102.5 ήταν εκεί – Ανταπόκριση με εικόνες του Γιάννη Βελισσαρίδη
![daad.jpg daad.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/daad.jpg)
Φωτορεπορτάζ από τις συναυλίες της Kovacs στην Αθήνα - 20 χαρακτηριστικά στιγμιότυπα από τις εμφανίσεις της στην κεντρική σκηνή του Gazarte.
Λίγους μόλις μήνες μετά την τελευταία φορά, τον περασμένο Φεβρουάριο, η Sharon Kovacs επέστρεψε ξανά στην πόλη. Δύο ζωντανές εμφανίσεις στην κεντρική σκηνή του Gazarte, Σαββατοκύριακο με sold out, νύχτες με τραγούδια.
Λίγο πριν εμφανιστεί ζωντανά και εξερευνήσει την Αθήνα κάνοντας βόλτες, το Athens Voice Radio 102.5 συνάντησε τη φωνή που αγάπησε η Ελλάδα από το πρώτο της τραγούδι.
Η γυναίκα με το αινιγματικό πρόσωπο και τη ζεστή φωνή αγγίζει εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο όταν μιλάει με τη μουσική, τη γλώσσα που ενώνει. Όσοι δεν μπορούσαν να τη δουν το Σάββατο, διάλεξαν την Κυριακή. Κάποιοι την είδαν δύο φορές. Και το γιατί, δεν είναι δύσκολο να εξηγηθεί. Με την επτάδα των μουσικών που την πλαισιώνει, την τρομπέτα σε σχεδόν πρωταγωνιστικό ρόλο και την Ολλανδή να καταφέρνει να ταιριάζει την κινησιολογία μιας σταρ με την σκοτεινή ατμόσφαιρα των τραγουδιών της, πώς θα μπορούσαν να υπάρχουν παράπονα;
![dsc_3304.jpg dsc_3304.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3304.jpg)
Μαύρα ρούχα, μαύρο σκηνικό, χαμηλά φώτα, υψηλές ερμηνευτικές επιδόσεις στο μικρόφωνο. Από το EP «My Love» του 2014 μέχρι το δεύτερο στούντιο άλμπουμ της «Cheap Smell» η Kovacs και η μπάντα της έπαιξαν με τις νότες, γνωρίστηκαν καλύτερα με τους θεατές λέγοντας ιστορίες για το πώς η λέξη malakas έχει πολλές διαφορές ερμηνείες ανάλογα με τον τρόπο που θα την πεις. Μοιράστηκε προσωπικές στιγμές για ένα greek boyfriend, δεν έχασε στιγμή την άνεση και την ενέργειά της, κέρδισε άλλη μια φορά την προσοχή μας και την αγάπη μας. H επόμενη φορά λογικά δεν θα αργήσει.
![dsc_3324.jpg dsc_3324.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3324.jpg)
![dsc_3484.jpg dsc_3484.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3484.jpg)
![dsc_3858.jpg dsc_3858.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3858.jpg)
![dsc_3559.jpg dsc_3559.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3559.jpg)
![dsc_3788.jpg dsc_3788.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3788.jpg)
![dsc_3772.jpg dsc_3772.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3772.jpg)
![dsc_3382.jpg dsc_3382.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3382.jpg)
![dsc_3735.jpg dsc_3735.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3735.jpg)
![dsc_3947.jpg dsc_3947.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3947_0.jpg)
![dsc_3649.jpg dsc_3649.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3649.jpg)
![dsc_3807.jpg dsc_3807.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3807.jpg)
![dsc_3814.jpg dsc_3814.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3814.jpg)
![dsc_3441.jpg dsc_3441.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3441.jpg)
![dsc_3714.jpg dsc_3714.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3714.jpg)
![dsc_3816.jpg dsc_3816.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3816.jpg)
![dsc_3820.jpg dsc_3820.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3820.jpg)
![dsc_3529.jpg dsc_3529.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3529.jpg)
![dsc_3598.jpg dsc_3598.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/dsc_3598.jpg)
Φωτογραφίες: Γιάννης Βελισσαρίδης