- CITY GUIDE
- PODCAST
-
35°
Ναρκωτικά στο Κέντρο Φιλοξενίας Αλλοδαπών Κομοτηνής
Αστυνομικοί του Τμήματος Ασφάλειας Κομοτηνής συνέλαβαν 63χρονο αλλοδαπό, υπήκοο Πακιστάν, ο οποίος προσπάθησε να εισάγει ναρκωτικά στο Κέντρο Φιλοξενίας Αλλοδαπών της πόλης. Ο 63χρονος επιχείρησε στη διάρκεια του επισκεπτηρίου χθες το απόγευμα, να προμηθεύσει ναρκωτικά σε 38χρονο ομοεθνή του, ο οποίος είναι κρατούμενος στο αναφερόμενο Κέντρο Φιλοξενίας Αλλοδαπών. Τρεις νάιλον συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη, βάρους 7 γραμμαρίων εντοπίστηκαν επιμελώς κρυμμένες, μέσα σε μπουφάν, εντός σάκου με είδη ρουχισμού.
![62224-137655.jpg 62224-137655.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/62224-137655.jpg)
Αστυνομικοί του Τμήματος Ασφάλειας Κομοτηνής συνέλαβαν 63χρονο αλλοδαπό, υπήκοο Πακιστάν, ο οποίος προσπάθησε να εισάγει ναρκωτικά στο Κέντρο Φιλοξενίας Αλλοδαπών της πόλης.
Ο 63χρονος επιχείρησε στη διάρκεια του επισκεπτηρίου χθες το απόγευμα, να προμηθεύσει ναρκωτικά σε 38χρονο ομοεθνή του, ο οποίος είναι κρατούμενος στο αναφερόμενο Κέντρο Φιλοξενίας Αλλοδαπών. Τρεις νάιλον συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη, βάρους 7 γραμμαρίων εντοπίστηκαν επιμελώς κρυμμένες, μέσα σε μπουφάν, εντός σάκου με είδη ρουχισμού.
Ο συλληφθείς και ο 38χρονος κρατούμενος θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ροδόπης.