Το κύτταρο της παρενόχλησης είναι ο πυρήνας της ασέβειας. Σε διαρκή σχάση…
![32014-72458.jpg 32014-72458.jpg](/images/272x272/3/jpg/sites/default/files/contributor/32014-72458_0.jpg)
Το κύτταρο της παρενόχλησης είναι ο πυρήνας της ασέβειας. Σε διαρκή σχάση…
Ο Ηλίας Νικολακόπουλος φάνηκε να «ξεχνάει» μερικές από τις βασικές αρχές που τον χαρακτήριζαν παλιότερα
Ένα μυστηριώδες σκηνικό που δεν σε αφήνει να καταλάβεις αν το παρελθόν είναι αυτό που προσπαθεί να χλευάσει το παρόν ή το αντίστροφο
Το πρώτο ελληνικό «πράσινο νησί» εγκαινιάστηκε το 1982. Από τότε, κάθε νέος πρωθυπουργός, υπουργός κτλ. κάνει ξανά και ξανά την ίδια εξαγγελία. Δεν φταίει βέβαια ο πρωθυπουργός (ο υπουργός ίσως) αλλά ο ημιμαθής περίγυρος.
Στη χώρα μας, λόγω της παραδοσιακής πολεοδομικής υστέρησης, των εγγενών αδυναμιών, και της δίνης της δεκαετούς κρίσης, τα αποτελέσματα είναι ακόμη ανεπαρκή. Όμως η ευκαιρία είναι τώρα
Στρατηγική για την Αθηναϊκή Ριβιέρα δεν εκπονήθηκε ποτέ γι' αυτό η φυσιογνωμία και η ταυτότητα του πιο όμορφου προαστίου της Αττικής αφήνονται στην τύχη και βιάζονται καθημερινά
Σε κομματικό επίπεδο η αντιπαράθεση, αντί να εστιάζει στα ουσιώδη ζητήματα και να αναδεικνύει τις όποιες διαφορές, εξαντλείται σε κούφια λόγια και στρατηγήματα