- CITY GUIDE
- PODCAST
-
33°
H Fischer στηρίζει τον κινηματογράφο
Eπτά επιλεγμένοι θερινοί κινηματογράφοι-ορόσημα θα δίνουν την ευκαιρία στους θεατές να απολαμβάνουν τις αγαπημένες τους ταινίες, μαζί με μία παγωμένη Fischer.
![115151-718269.jpg 115151-718269.jpg](/images/120x120/3/jpg/sites/default/files/contributor/115151-718269.jpg)
H Fischer, πιστή στον τίτλο της ως η πιο σινεφίλ μπύρα, το φετινό καλοκαίρι στηρίζει το σινεμά αγκαλιάζοντας τους θερινούς κινηματογράφους. Για πρώτη φορά, επτά επιλεγμένοι θερινοί κινηματογράφοι-ορόσημα θα δίνουν την ευκαιρία στους θεατές να απολαμβάνουν τις αγαπημένες τους ταινίες, μαζί με μία παγωμένη Fischer.
![fischersummercinemas_1.jpg fischersummercinemas_1.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/fischersummercinemas_1.jpg)
Τα τελευταία χρόνια η Fischer διακρίνεται για τις στρατηγικές συνέργειές της με σημαντικούς εγχώριους θεσμούς της 7ης Τέχνης, όπως τα Φεστιβάλ Κινηματογράφου και Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης και το Φεστιβάλ Γαλλόφωνου Κινηματογράφου, ως Χορηγός των Βραβείων Κοινού. Το καλοκαίρι του 2018 ανοίγει μια νέα σελίδα, στηρίζοντας το σινεμά μέσα από την παρουσία της σε 7 επιλεγμένους θερινούς κινηματογράφους. Συγκεκριμένα, στους Cine Paris στην Πλάκα, στη σκιά του βράχου της Ακρόπολης, Cine Δεξαμενή στους πρόποδες του Λυκαβηττού, Μπομπονιέρα στην Κηφισιά, στο καταπράσινο Σινέ Φιλοθέη, στο παραλιακό Cine Φλοίσβος και στο διατηρητέο Αμαρυλλίς, οι σινεφίλ θα μπορούν να απολαμβάνουν τις ταινίες της επιλογής τους μαζί με μία παγωμένη Fischer.
![fischersummercinemas_2.jpg fischersummercinemas_2.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/fischersummercinemas_2.jpg)
Το πρώτο καλοκαιρινό ραντεβού δόθηκε στο νέο κινηματογράφο Αριάν στη Γλυφάδα, τα εγκαίνια του οποίου πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Πέμπτη 14/6. Πλήθος κόσμου συνέρρευσε για να απολαύσει με τη συνοδεία παγωμένης Fischer, σε avant premiere, την εξαιρετική ταινία «Πού θα κοιμηθείς απόψε» της Αλεξάνδρας Λεκλέρ.
![fischersummercinemas_3.jpg fischersummercinemas_3.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/fischersummercinemas_3.jpg)
Φέτος το καλοκαίρι, η Fischer και το σινεμά πάνε μαζί, για μοναδικές βραδιές απόλαυσης κάτω από τον αττικό ουρανό.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ.
Fischer, It’s About Taste